Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOLCE a GABBANA

 Po celém světě je řada značek zabývající se módou. Ale jen některé mohou mluvit o opravdovém úspěchu, jen málokterým z nich pak úspěch vydrží delší dobu. A jen jedna natolik oslovila celý svět svojí provokativností, extravagantností a oslavou lidské krásy: Dolce & Gabbana.

rpaxmain.jpg

Pokud patříte mezi přiznivce tohoto zvučného jména, máte doslova „hvězdný” vkus – vždyť o kvalitě této značky svědčí také fakt, že si ji oblíbily i celebrity jako Madonna, Nicole Kidman, nebo Whitney Houston, která byla svého času dokonce tváří Dolce & Gabbana. Možná vám ale tyto dvě slova vedle sebe nic neříkají a rádi byste se dozvěděli více – pojďme se spolu nejprve podívat do historie...
 

o13213075901497236_1.jpg

Historie
Za názvem firmy se skrývají dvě velké osobnosti: Italové Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Tito umělci se poprvé setkali již r. 1982 v jednom z milánských ateliérů, kde byli oba zaměstnáni. Právě při společné práci si uvědomili své vzájemné myšlenky, vkus i sen otevřít si svoje vlastní návrhářské studio – a tak mohla spolupráce začít. Již o tři roky později byli vyzváni, aby svoji práci představili na módním týdnu v Miláně v kategorii nový talent, kde už se poprvé prezentovali pod značkou Dolce & Gabbana. Odsuď si odnesli úspěch a zájem médií, ve své další tvorbě ale Stefano s Domenicem trochu tápali: nejprve se zaměřili na hromadnou výrobu, poté zkoušeli zaujmout složitými kombinacemi doplňků, stále ale nebyli spokojeni. V r. 1987 pak nastal zlomový bod – při výletu na Sicílii tito dva návrháři náhodně zahlédli italskou modelku fotící pro významný palermský časopis Piazza Politeama. Polonahá modelka oblých tvarů se stala jejich nekonečnou inspirací, jejich idolem začala být žena vášnivá a důstojná – postava se smyslným tělěm, i duší. A právě pro takové ženy se rozhodla dvojice navrhovat nejen oblečení.
 
Dolce & Gabbana - symbol ženskosti

lara.jpg

Od té doby se značka Dolce & Gabbana stala symbolem ženskosti: šaty, sukně, topy, ale i kabáty, zkrátka všechny jejich modely vynikaly sexy střihy i výraznými látkami. Tvůrci samozřejmě nechtěli muže ošidit, a tak není divu, že dnes si můžete u stejné firmy zakoupit i pánské obleky, či kravaty. V r. 1992 o sobě Dolce & Gabbana dala znovu vědět oblíbenou vůní D&G pour Femme, která byla pouze základem její kolekce parfémů pro muže i ženy, dnes čítající řadu dalších vůní – stačí se podívat na www.parfums.cz/dolce-gabbana . Pokud hledáte originální pozornost, ať už pro sebe, nebo své blízké, od této značky si můžete zakoupit i hodinky, kabelky, nebo boty. V nabídce si jistě každý vybere model, který mu padne  – jen tak se totiž budete cítit i vypadat skvěle, což je hlavní záměr Dolce & Gabbana.
 
Zkrátka logo dvojice návrhářů Domenice Dolce a Stefano Gabbana vám vždy zaručí tu nejvyšší kvalitu, luxus, nadčasovost a originalitu – tak proč se alespoň jednou nenechat hýčkat? Nemluvě o tom, že parfém je krásný dárek nejenom k vánocům!

 

 
 

 


Poslední fotografie


Statistiky

Online: 1
Celkem: 52592
Měsíc: 106
Den: 5